Haber

Selçuklu Belediyesi ilçeye değer katacak bir çalışmaya daha kazandırdı: Bedir Sosyal Tesisi hizmete açıldı

Selçuklu Belediyesi tarafından Bedir Mahallesi’ne kazandırılan Bedir Sosyal Tesisi’nin açılışı törenle gerçekleştirildi. Tesis ayrıca Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile bölgenin değerli bir ihtiyacını da karşılayacaktır.

Selçuklu Belediyesi, vatandaşların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda ilçenin farklı bölgelerine yeni sağlık ve sosyal tesisler kazandırmaya devam ediyor. Üretimi tamamlanarak hizmete açılmış ve  Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu içinde yer alan Bedir Toplum Tesisi’nin açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış programında Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, Selçuklu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Saliha Acar, Halk Sağlığı Hizmetleri Lideri Dr. Hasan Çiftci, AK Parti Konya İl Başkanlığı ve Selçuklu İlçe Başkanı Cumhurbaşkanlığı İdare Kurulu Üyeleri, Selçuklu Muhtarları Derneği Lideri Mustafa Avcıoğlu, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, doktorlar ve sağlık çalışanları katıldı.

 

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, “Bu çalışma son 4 yılda Selçuklu’muza kazandırdığımız 5. sosyal tesis” dedi.

Selçuklu Belediyesi olarak her mahalleye her yaştan insanın faydalanabileceği tesisler inşa ettiklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, “Bugüne kadar Selçuklularımıza birçok sosyal tesis, sağlık tesisi, spor tesisi, antrenman tesisi kazandırdık. bugün ve bunu yapmaya devam ediyoruz. Son olarak geçtiğimiz hafta tarihi Sille Mahallemizde çok büyük bir projenin temel atma törenini gerçekleştirdik. Kısa bir süre önce Pir Şamil Mahallemizde Sentetik Çim Saha ve İdari Bina ile Hüsamettin Çelebi Mahallemizde Şehit Yaşar Nuri Küçükkara Aile Sağlığı Merkezi’ni hizmete açtık. Bugün de Bedir Sosyal Tesisimizin resmi açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bedir Sosyal Tesisimiz son 4 yılda Selçuklularımıza kazandırdığımız 5. sosyal tesisimiz olacak. Tabii burada Aile Sağlığı Merkezimiz ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz da var. Sağlık alanında son 4 yılda 7 Aile Sağlığı Merkezi ve iki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu Selçuklularımıza kazandırdık. 1 Aile Sağlığı Merkezi ve 2 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu inşaatı devam ediyor.” Söz konusu.  

 

“Tesisimiz fonksiyonları ile bölgesine değer katacak”

Bedir Mahallesi’nin hem sosyal hem de sağlık açısından böyle bir yatırıma ihtiyacı olduğunu belirten Lider Pekyatımcı, “Elhamdülillah çok fonksiyonlu, çağdaş bir sosyal tesisle bu ihtiyacı karşılamış olduk. Kısa süre önce bölge halkına hizmet vermeye başlayan bu tesis hakkında sizlere kısaca bilgi vermek istiyorum. Bodrum, bodrum, 1. ve 2. kat olarak 4 katlı olarak inşa edilen sosyal tesisimiz 2 bin 264 metrekare alana sahip. Belediyemize maliyeti gerçek rakamlarla 25 milyon TL. Tesisimizin bodrum katında sığınak ve teknik oda bulunmaktadır. Zemin katta Aile Sağlığı Merkezimiz ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz bulunmaktadır. Aile sağlığı merkezimizde 4 adet aile hekimi odası, 4 adet hemşire odası, 1 adet bebek ve hamile takip odası, 1 adet acil servis, 1 adet kan alma odası ve 1 adet mutfak bulunmaktadır. Zemin katta bulunan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzda ayrıca acil servis, işçi odaları, bekleme salonu ve ambulans garajı bulunmaktadır. Tesisimizin 1. katında Aile Gelişim Merkezimiz olacak. Tesisimizin ikinci katında 220 metrekarelik fitness center, 50 metrekarelik aerobik salonu, soyunma odaları ve diğer ihtiyaç alanları bulunmaktadır. Tesisimizin ayrıca 20 araç kapasiteli açık otoparkı bulunmaktadır. Farklı fonksiyonlara sahip olan Bedir Sosyal Tesisimiz özellikleri ile hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayacak ve bölgemize büyük değer katacaktır.

Vatandaşlarımız burada hem sağlık hizmetlerinden hem de aile geliştirme hizmetlerinden yararlanabilecek. Ayrıca burada sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunabilecekler. Bedir Toplum Tesisimizin bölgemize, Selçuklulara ve Konya’ya hayırlı olmasını diliyorum. Başta İl Sağlık Müdürlüğümüz olmak üzere çalışma arkadaşlarıma ve tesisimizin üretiminde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Pekyatımcı yaptığı konuşmada, “Yeni Nesil Kent Kütüphanemiz, Beyhekim Geliştirme ve Teknoloji Akademisi, Yazır 32 Derslikli İlköğretim Okulumuz ve Cem Sultan Parkı’nın da resmi açılışını inşallah Türkiye’de de yapacağız” dedi. gelen gunler. Tabii bir yandan da birçok yatırımımızın proje ve üretim süreçlerini de sürdürüyoruz. Gönül belediyeciliği ilkesiyle çıktığımız bu yolculukta gece gündüz demeden, yılmadan, yılmadan, bahanelere sığınmadan Selçuklularımıza ve Konyamıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu bahiste de her zaman olduğu gibi durmuyoruz, devam diyoruz. Sözlerime son verirken, Bedir Toplum Tesisimizin mahallemize, Selçuklulara ve Konya’ya hayırlı olmasını diliyor, siz değerli misafirlerimize ve değerli protokolümüze programımızda yer aldığınız için teşekkür ediyor, hepinize emanet ediyorum. sen Allah’a ” sözleriyle bitirdi.

 

Karatay Belediye Başkanı Kılca, “Belediyelerimizin hizmet maratonu devam ediyor” dedi.

Konya Belediyeleri hizmet maratonunun devam ettiğinin altını çizen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Konya’ya hamdolsun hizmet yağmurları devam ediyor. Sadece bu haftaya baksanız bile gönüllü belediyelerin ve kamu kurumlarının ne kadar yatırımı, hizmeti olduğunu göreceksiniz. Belediye bütçemiz ile en büyük belediye bütçesine sahip olduğumuz Karatay’da gençlik merkezimizin temelini pazartesi günü attık. Dün Meram Belediyemizin önemli bir projesine şahit olduk. DOSD adı altında özel şahıslar için yapılan bu yatırım gerçekten çok değerli. Yine dün öğleden sonra Darül Mülk Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyemizin değerli bir projesine şahit olduk. Bugün burada, Bedir Mahallemize kazandırılan sosyal tesisin açılışında beraberiz. Bu hizmetlerden belki bıktık ama Konyalı hemşehrilerimizi çok seviyoruz. Biz de onlara hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Konya halkımıza hamd olsun, hizmet yolunda Rabbimiz’e bize bu imkanı verdiği için hamdolsun. Doğal olarak Bedir mahallemizde hem sağlık tesisi hem de sosyal tesis olarak uzun yıllar Selçuklularımıza hizmet edecek değerli bir tesisi hizmete açıyoruz. Belediye başkanımızı, grubumuzu ve il sağlık müdürümüzü tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Uzbaş, “Bu tesisle birlikte sağlık altyapımıza bir eser daha eklendi”

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Uzbaş, açılış ve temel atma ile Konya’ya yeni eserler kazandırmanın sevincini paylaştıklarını söyledi. , “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya Model Belediyecilik anlayışıyla çizdiği asrın Türkiye vizyonu doğrultusunda.

Şehrimizi çok daha yaşanabilir ve güçlü bir geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Hiç şüphesiz sağlık sahip olduğumuz en değerli hazinedir. Sağlık alanında atılan her adım hem şehrimiz hem de ülkemiz için son derece değerlidir. Aile sağlığı merkezimiz ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz ile Bedir Mahallesi Toplum Tesisimiz güçlü sağlık altyapımıza değerli katkılar sağlayacaktır. Tesis bünyesinde ayrıca Selçuklu Belediyemiz ile birlikte işletilecek olan Aile Gelişim Merkezi bulunmaktadır. Sözlerime son verirken, hayata geçen bu projenin hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Selçuklu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Pekyatımcı şahsında projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. dedi.

 

Konya İl Sağlık Müdürü Koç, “Cumhurbaşkanımız ve ekibinden büyük destek görüyoruz”

Sağlık yatırımında Konya modeline çok hoş bir halk eklendiğine değinen Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, “Konya belediyesi hem gönül hem de hizmet belediyeciliği açısından ülkemize örnek bir belediyedir. Sağlık alanında da bu örneklerden çok faydalanıyoruz. Özellikle Selçuklu’da büyük bir ilçede Sayın Belediye Başkanımız ve ekibinin desteği ile güzel çalışmalar yapılıyor. Doğal olarak bugünkü sağlık tesisimiz kiralık bir yerde ve iki hekimden oluşuyordu, fiziki şartları Sağlık Bakanlığımızın kriterlerine uygun değildi. Hem vatandaşlarımızın hizmet alması hem de doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın hizmet vermesi açısından sıkıntılı bir yerdi. Sayın Belediye Başkanımız ve ekibi bu sorunu anlatınca hızlıca analizlerini yapıp bu güzel tesisi bize emanet ettiler. Hepsine şükran ve saygılarımızı sunarız. Selçuklu Belediyesi sınırlarımız çok geniş ve nüfusumuz çok büyük. Göreve geldiği günden bu yana Selçuklu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Pekyatımcı ve ekibinin bizlere büyük desteği olup, ihtiyaç sahibi sağlık tesislerinin yapımında, arsa temininde ve ikmalinde büyük desteklerini görüyoruz. Bakanlığımız, belediyelerimiz ve hayırseverlerle birlikte projelendirdiğimiz bazı ekipmanların Allah hepsinden razı olsun.” O konuştu.

“Konya modeli Türkiye’ye örnek olma yolunda”

“Konya sağlık alanında Türkiye’ye model olacak” diyen Koç, Konya’daki sağlık yatırımları hakkında bilgi vererek sözlerini sürdürdü.

“Şu anda 200’e yakın sağlık tesisimizin projelendirilmesi ve tamamlanması devam ediyor, 150 civarında da tamamlandı. Şu ana kadar yaptığımız tesislerle kiralık aile sağlığı merkezi yani müstakilden apartman altına vb sağlık tesisimiz 16’ya düştü. kira. Bu, bakanlığımızın önemli projelerinden biridir. Bu alanda tüm sağlık birimlerini yenilemiş bir il olarak inşallah kısa sürede Türkiye’ye örnek olmaya devam edeceğiz. Bunun tek başına olmaması alışılmış bir durumdur. Gönül birliği ile birlikte olur. Bu gönül birliğinin ve işbirliğinin devamını diliyorum. Başta Selçuklu Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizi beklentilerimizin ötesinde çağdaş yapılar ile buluşturuyorlar ve biz de ekip olarak vatandaşlarımıza zevkle hizmet veriyoruz. Her zamanki ikinci değerli birimimiz buradaki 112 Acil Sağlık İstasyonları birimimizdir. Burası bu ağır bölge adına keyifli bir hizmet sunacağımız bir yer. Siz göreve geldiğinizde 67 istasyon varken bugün 97 istasyona çıktık ve 45 tanesi yeni, dört yıldızlı, beş yıldızlı bir binada hizmet vermeye başladı. Değerli liderimiz tekrar söyledi. Yakın zamanda tamamlanacak istasyonlarımız da var. Onlarla birlikte 62 istasyonumuzun tamamını yeni binalarında hizmete açacağız. Yine Konya modeli olarak Türkiye için örnek bir projedir. 112 Acil Sağlık İstasyonu, aile sağlığı merkezleri ve sağlıklı yaşam merkezleri ile Türkiye’ye örnek olacak önemli adımlar atıyoruz. Yine Sayın Liderimizin çok değerli iki projesi var. Yine Selçuklu ilçemizde bulunan Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi projesi tamamlanmak üzere. Sayın Önder, inşallah kısa sürede bu ihaleyi yaparlar ve Selçuklularımıza kazandırılıp değer katarlar. Aslında sayacak olursak çok fazla eserimiz var. Saymaktan yorulduk çok şükür. Rabbim bu rahmetimizi, birlik ve beraberliğimizi daim kılsın. İlgili herkese tekrar teşekkürler. Tanrı seni korusun. Saygılarımla”

Konuşmaların ardından Bedir Toplum Tesisi’nin açılışı dua ve kurdele bölümü ile gerçekleştirildi. Protokol üyeleri, açılışın ardından tesisi gezdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

golbasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
bets10bycasino
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
istanbul escort