Haber

İtalya’da feribot yangınında kaybolan tır şoföründen 1 yıldır haber yok

18 Şubat 2022’de İtalya’ya gitmek üzere Yunanistan’ın Lgoumenitsa kentinden kalkan feribotta Korfu adası yakınlarında yangın çıktı.

237 yolcu ve 51 mürettebatın bulunduğu feribotta çıkan yangına arama kurtarma ekipleri müdahale etti.

Yangında vapurda olduğu belirtilen 27 Türk vatandaşından 26’sı kurtarılırken 9 yaşındaki tır şoförü Mehmet Çakır’a ulaşılamadı.

Feribotla İtalya’ya gidecekti.

1 yıldır yurt dışına nakliyecilik yapan Çakır’ın, İzmir’in Urla ilçesinden aldığı taze balık yükünü İspanya’ya götürdüğü, önce Edirne’den Yunanistan’a geçtiği, feribotla İtalya’ya geçmeyi planladığı belirtildi.

DNA örneği eşleşmedi

Arkadaşının vapur yangınından kısa bir süre önce Mehmet Çakır’ı gördüğü de ortaya çıktı.

Çakır’ın arkadaşıyla yemek yediği ardından otomobiline gittiği belirtildi. Yangın başladığında arkadaşının Çakır’ı gemide aradığı ancak bulamadığı öğrenildi.

Vapurdaki 4 cesetten birinin Çakır’a ait olma ihtimali ile DNA testi yapılmasına karar verildi. Çakır’ın ablası Yeşim Gür (49), geçen yıl mart ayında hastaneye giderek kan örneği verdi. Ancak Yunanistan’daki 4 cesetle karşılaştırılan DNA örneği sonuç vermedi.

Aradan 357 gün geçti

Mehmet Çakır’ın Aydın’da yaşayan kayınbiraderi Davut Gür, “Mehmet’in kayboluşunun üzerinden 357 gün geçti. 18 Şubat’ta tam 1 yıl olacak ama bir haber yok. Cenazeler bulundu. Bu süreçte DNA örneği de verdik karşılaştırma için. Yine de bir sonuç çıkmadı. öldü mü gitti mi, yaşıyor mu, ne geldi, nerede, ne durumda bilmiyoruz.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu