Haber

İSRAİL EKİBİ 9 yaşındaki çocuğu enkazdan 120. saatte kurtardı

İSRAİL arama kurtarma ekibi Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin 120. saatinde 9 yaşındaki çocuğu enkazdan kurtararak 1 gün önce kurtardıkları babası ve kız kardeşiyle birlikte tekrar hastaneye getirdi.

İsrail’in Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına İsrail’den gelen ‘Zeytin Dalı’ arama kurtarma heyeti görev aldı. Kahramanmaraş’ta depremde çöken apartmanda ekipler çarşamba günü çalışmaları sırasında enkazdan 2 kişiyi kurtardı. İsrail ekibi perşembe günü aynı enkazda bulunan baba ve 14 yaşındaki kızına da ulaştı. Enkazdan çıkarılan baba ve kızı tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı.

Aynı enkaz üzerinde çalışmalarını sürdüren İsrail ekibi, bu kez 9 yaşındaki çocuk için seferber oldu. 36 saatlik çalışmanın ardından çocuk depremin 120. saatinde enkazdan kurtarıldı. İsrailli doktorun ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan çocuk, annenin cansız bedenine ulaşılırken 1 gün önce kurtarılan babası ve ablasına kavuştu.

İsrail’den arama kurtarma ekiplerinin deprem bölgesinde toplam 19 kişiyi kurtardığı belirtildi.

demirozuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu