Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: Çocuğun amcasıyla aynı evde yaşadığı iddiaları doğru değil

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 4 yaşındaki çocuğun taciz zanlısı olduğu öne sürülen amcasıyla aynı evde yaşadığını belirterek, “İddiaların aksine çocuğun amcasının yaşadığı öğrenildi. yanlarında olmadığı ve başka bir ilde bulunduğu ve ilgili mahkemenin çocuğun herhangi bir tehlikede olmadığına karar verdiği” ifadesini kullandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Denizli’de yaşayan 4 yaşındaki erkek çocuğun, geçmişte taciz zanlısı olduğu iddia edilen amcasıyla aynı evde yaşadığına dair haberlerin olduğu belirtildi.

Açıklamada, çocuğun annesinin 2019 yılında eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açtığı, mahkemenin eşin açığa alınmasına karar verdiği belirtildi. ” denildi.

Açıklamada, babanın 14 Haziran’da avukatı aracılığıyla İl Müdürlüğü’ne başvurduğu andan itibaren Bakanlığın harekete geçtiği ve sistematik olarak çocuğa psikososyal destek sağladığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Daha önce farklı yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin iddialar Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından incelenmiş ve amcanın cinsel içerikli herhangi bir eylemde bulunduğuna dair somut bir delil bulunmadığından zanlı hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir. Psikososyal güçlendirme Bakanlığımız tarafından büyük bir hassasiyetle yürütülmektedir.Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek her türlü durumun karşısında durmaya devam edeceğiz ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. olayı idari ve diğer süreçleriyle yakından takip etmek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu